Misją AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
jest stałe dążenie do zmniejszenia negatywnego wpływu, jaki mają zużyte opakowania oraz zużyte baterie i akumulatory na człowieka
i środowisko.

     
  logo auraeko  maya logo 
aktualnosci

IMG 1697Zerzeń - jesienna zbiórka elektroodpadów

W sobotę, 3 października mieszkańcy Wawra po raz kolejny pokazali swoje ogromne zaangażowanie i ekologiczną świadomość, biorąc udział w naszej cyklicznej zbiórce elektroodpadów w Parafii WNMP w Zerzniu. Pomimo covidowego spowolnienia, chętnych do prawidłowego pozbycia się zużytego sprzętu i baterii nie brakowało. Zebraliśmy ponad 2 tony zużytego sprzętu. W zamian za elektroodpady i zużyte baterie, tradycyjnie już, rozdawaliśmy piękne rośliny i ekologiczne torby, a odwiedzający nasze stoisko edukacyjne otrzymywali broszury i ulotki informacyjne na temat elektroodpadów i zużytych baterii.

Czytaj więcej...

R01 18„KWIATY ZA ELEKTROGRATY – 2020” CASTORAMA- AURAEKO

We wrześniu zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „KWIATY ZA ELEKTROGRATY 2020” realizowana w ramach publicznej kampanii edukacji ekologicznej społeczeństwa: „Kształcenie proekologicznych postaw użytkowników sprzętu elektrycznego i elektronicznego”. Jest to wspólny projekt CASTORAMA POLSKA i AURAEKO OOSEiE S.A.

Czytaj więcej...

plakat A2 DRUK 02Aurelia zaprasza do konkursu "Dobra AURA włącza EKOmyślenie"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza urocza Aurelia gości od 7 września wśród skierniewickich uczniów.
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy projekt edukacyjny „Dobra AURA włącza EKOmyślenie”.  Rezolutna Aurelka  przeprowadzi zgłoszone EKO-zespoły przez tematykę dotyczącą odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Czytaj więcej...

3Dobra AURA włącza EKOmyślenie

7 września rusza nowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas IV-VIII skierniewickich szkół podstawowych, którego celem jest propagowanie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz odpadami opakowaniowymi, a także budowanie u młodzieży poczucia współodpowiedzialności za planetę.

Czytaj więcej...

Pojemniki Iłża Foto gotowy3Elektryczne Śmieci – Wsparcie zbiórek elektroodpadów w miastach.

O co chodzi?

Projekt: „Elektryczne Śmieci”, realizowany z inicjatywy AURAEKO przez Fundację Odzyskaj Środowisko, a także zakład przetwarzania MB Recykling, jest odpowiedzią na potrzeby w zakresie zbierania i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), a także zużytych baterii i akumulatorów.

Czytaj więcej...

AURAEKO kartka wielkanocna 2020
Życzenia Wielkanocne

Czytaj więcej...

Auraeko Kartka Bożonarodzeniowa 2019 01Życzenia świąteczno-noworoczne

Czytaj więcej...

Zerzeń wrzesień 2019 003 Sprzęt elektryczny i elektroniczny kupujemy, użytkujemy i co dalej?
Zbiórka ZSEE w Warszawie- Zerzniu.

Każdy sprzęt elektryczny i elektroniczny (SEE), po upływie czasu zmienia się w zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), który po utracie wartości użytkowej przestaje być potrzebny. Sprzętu, którego chcemy się pozbyć – zużył się, zepsuł się, nie wolno wyrzucać do śmietnika razem z innymi odpadami.

Czytaj więcej...

001XI Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego AURAEKO „Dobre Rady na Elektroodpady 2019” pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

XI Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – Oddaj mnie w dobre ręce 2019” odbył się 14 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jak zwykle, od zielonych koszulek AURAEKO, w które byli ubrani członkowie Eko-Zespołów reprezentujących swoje szkoły zrobiło się zielono w całej sali w której odbywał się finał.

Czytaj więcej...

001W Zerzniu wiosenne porządki z AURAEKO 2019


Kolejne zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii organizowane w ramach projektów edukacyjnych wskazują, że „zasoby”
w garażach, piwnicach są niewyczerpane. Normą jest, że zbiórki wspierane materiałami edukacyjnymi i informacją do uczestników przed dniem zbiórki dają dobry plon. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i zapoznania się z rodzajem zużytego sprzętu, który na szczęście został przyniesiony na nasza zbiórkę, a nie wyrzucony do lasu lub do śmietnika.

Czytaj więcej...

Św. Józef 2019 027Czy Twoje zdrowie jest dla Ciebie ważne?

Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to zwrócić uwagę na to w jakim środowisku żyjesz. Czy w Twoim środowisku są takie urządzenia jak: telewizor, komputer, drukarka, pendrive, modem telefoniczny, lodówka, kuchenka elektryczna itp. Jeśli Twoja odpowiedź jest znowu twierdząca, to powinieneś wiedzieć że jest to sprzęt elektryczny i elektroniczny, który z czasem traci wartości użytkowe i staje się zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Czy przechowywanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest bezpieczne? W dalszej części tego artykułu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Czytaj więcej...

014.Wawer wrzesień 2018AAC 0759 0759Projekt ekologiczny w Warszawie-Zerzniu - część druga

Druga część projektu ekologicznego „Elektroodpady niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi”, która odbyła się w Warszawie – Zerzniu na terenie Parafii Wniebowzięcia NMP odbyła się  29 września 2018 roku. Dzięki wstawiennictwu ks. Krzysztofa mieliśmy zapewnioną słoneczną pogodę.

Czytaj więcej...

001 DRNE 2018AAC 0555 0555 2Jubileuszowy X Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego AURAEKO „Dobre Rady na Elektroodpady 2018” pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

Misją konkursu AURAEKO jest: zmniejszenie negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko poprzez kształcenie postaw proekologicznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Droga jaką przebyli uczestnicy kolejnych edycji, ale także i organizatorzy, doprowadziła do dużej rozpoznawalności konkursu na tle innych inicjatyw edukacji ekologicznej w Polsce.

Czytaj więcej...

007 Festiwal Przedszkolaków 2018AAC 0212 0212Pruszków wolny od elektroodpadów 2018 - finał projektu ekologicznego

Po dwóch projektach pilotażowych odbył się w tym roku kolejny, już cykliczny projekt ekologiczny przygotowany przez AURAEKO w pruszkowskich przedszkolach: „Pruszków wolny od elektroodpadów 2018” W tegorocznej edycji projektu wzięło udział ponad 1 700 dzieci z 14 przedszkoli miejskich w Pruszkowie. Projekt podejmował problematykę zagrożeń dla środowiska i zdrowia ludzi, ze strony zużytych baterii i akumulatorów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

Czytaj więcej...

028 WAWER 2018 KWIECIEŃAAC 0116 0116Ekologiczne żniwa w Wawrze - Zerzniu


Tytuł artykułu nie jest pomyłką, choć żniwa w kwietniu, to zestawienie szokujące. Tyle, że chodzi o żniwa ekologiczne, bo tak właśnie traktujemy lokalne projekty AURAEKO, oferujące znaczącą dawkę wiedzy o zagrożeniach dla ludzi i środowiska ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zbiórki zużytego sprzętu i zużytych baterii. Wszystko było wzorowe, od pogody zaczynając po plon zbiórki.

Czytaj więcej...

000 PM13 PRUSZKOW WOLNY 2018AAC 9937 9937 (1)Pruszkowskie przedszkola wspierają zdrowe środowisko

Po dwóch edycjach pilotażowych, w 2018 roku projekt edukacyjny: „Pruszków wolny od elektroodpadów 2018” stał się corocznym projektem cyklicznym, realizowanym w pruszkowskich przedszkolach. Bierze w nim udział ponad 1700 dzieci oraz kadra pedagogiczna pruszkowskich przedszkoli. Jednak do liczby uczestników projektu trzeba koniecznie dodać co najmniej dwoje rodziców każdego dziecka, bez których akceptacji i pomocy, oddziaływanie projektu byłoby bardzo ograniczone. Zatem, brawo Rodzice! Projekt  trwa od 1 marca do 20 maja 2018 roku. Zakończenie projektu odbędzie się podczas corocznego Festiwalu Przedszkolaków w dniu 10 czerwca 2018 roku.

Czytaj więcej...

001 OPAK Zużyte opakowania to dla nas zadania 2017

Uczestnikami projektu AURAEKO było 242 uczniów klas IV-VI szkól podstawowych z województwa śląskiego. Projekt realizowało Stowarzyszenie Ziemia i MY z Dąbrowy Górniczej. Cele główne projektu to:


Czytaj więcej...

TAPO MY DZIECI POKONAMY006 ZSEE My dzieci pokonamy elektrośmieci 2017

Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Ziemia i My z Dąbrowy Górniczej.
W tym projekcie AURAEKO udział wzięło 513 uczestników klas IV-VI szkól podstawowych z województwa śląskiego.

Czytaj więcej...

Zbiórka elektroodpadów w Warszawie - Wawer i ekstra plony

001 Wawer 2017 wrzesień 9577Druga zbiórka w tym roku w Parafii Rzymsko-Katolickiej Wniebowzięcia NMP w Warszawie – Wawer, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, nieodłączny element wszystkich projektów edukacyjnych AURAEKO, jak zwykle zakończyła się dobrym plonem blisko 2,5 tony w ciągu 5 godzin. Rozpoczęliśmy od 9.00, a już przed godziną 10 podjeżdżały samochody, jeden za drugim, a w nich nasi zużyci Bohaterowie: telewizory, radia domowe i samochodowe, przewody, wieże Hi-Fi, elektroniczne instrumenty muzyczne, a także zużyte baterie i akumulatory. Zapraszamy do galerii poniżej, gdzie te wszystkie leciwe cacka, których czasy świetności minęły bezpowrotnie, można obejrzeć.

Czytaj więcej...

Radosny IX Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego.

001 DRNE2017 9320Cześć oficjalna finału.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RECE 2017”, 9 czerwca 2017 miał swój IX finał w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konkurs od lat odbywa się pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a organizatorem jest AURAEKO. Nieodmiennie od początku konkursu, jego patronem biznesowym jest LG Electronics Mława. Uczestnikami konkursu, dla których jest on przeznaczony są uczniowskie zespoły szkolne wspierane przez opiekuna szkoły z gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

Czytaj więcej...

Finał projektu: „Pruszków wolny od elektroodpadów 2017”

001 Pruszków wolny...2017 9198Wczoraj, 3 czerwca 2017 r., miał miejsce w Pruszkowie finał projektu edukacji ekologicznej, który był realizowany w pruszkowskich przedszkolach. W projekcie udział wzięło ponad 1700 dzieci. Gdyby uwzględnić rodziców bez których wsparcia, żaden projekt edukacyjny dla tej grupy wiekowej nie miałby szans na powodzenie oraz kadrę nauczycieli wychowania przedszkolnego, to liczbę 1 700 uczestników śmiało można pomnożyć 3 krotnie.

Czytaj więcej...

Elektroodpady niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi. Wawer- Zerzeń 2017

2017 Wawer 001Normą jest, że na zbiórki elektroodpadów przychodzą (przyjeżdżają) całe rodziny szczególnie gdy pogoda jest sympatyczna. Zazwyczaj dzieciom przypada rola oddającego kilkanaście baterii w foliowej torebce, jednak 22 kwietnia w Zerzniu spory już chłopiec oddał na zbiórkę swoje samochody zasilane bateriami. Ten widok wzbudził we mnie głęboką refleksję... 

Czytaj więcej...

3 godziny w dzielnicy Warszawa-Wawer i prawie 3 tony!

001AAC 8542W dniu 1 października 2016 roku, wspólnie  z Parafią Wniebowzięcia N.M.P w Warszawie Zerzniu (Wawer) po raz kolejny prowadziliśmy dla mieszkańców Wawra, działanie edukacyjne w zakresie zmniejszania zagrożeń dla środowiska ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Tak, jak w innych naszych projektach edukacyjnych, działaniom stoiska edukacyjnego towarzyszyła zbiórka elektroodpadów oraz zużytych baterii i akumulatorów. Parafia w Zerzniu nie po raz pierwszy jest partnerem naszego projektu i to partnerem bardzo aktywnie współdziałającym w realizacji projektu.

Czytaj więcej...

„VII PIKNIKOŁŁEK  2016” w XXI LO – AURAEKO w Warszawie Ochocie

AAC 8337Wszystkie działania edukacyjne w latach poprzednich, realizowane w ramach kolejnych projektów „PIKNIKOŁŁEK” adresowane były do młodzieży licealnej dzielnicy Ochota, społeczności kołłątajowskiej oraz młodzieży gimnazjalnej. Od roku ubiegłego, co było szczególnie widoczne w tegorocznym finale projektu, bardzo się zwiększyła liczebność młodzieży gimnazjalnej oraz dzieci ze szkól podstawowych. To bardzo ważna zmiana poszerzająca grupę docelową projektu, a przez to silniejsze oddziaływanie środowiskowe projektu. Młodzież gimnazjalna i dzieci z podstawówek z pewnością zaniosą do swoich domów i środowiska rówieśniczego, wiedzę , ulotki i wrażenia z PIKNIKOŁŁKA 2016. Można zatem uznać, że grupa docelowa została rozszerzona lub uzupełniona o gimnazjalistów i dzieci  z warszawskich szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

POD DYKTANDO ORKIESTRY DĘTEJ Z BESTWINY - VIII FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO: „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2016”

008AAC 7709Mała refleksja.

Okres jednego roku, jaki oddziela kolejne finały ogólnopolskiego konkursu ekologicznego, jest wg mojej miary czasu, znacznie krótszy niż jeden rok. Dzieje się tak dlatego, że już w dniu finału konkursu, ustalana jest data przyszłorocznego konkursu, a po miesięcznej przerwie rozpoczynają się prace przygotowawcze do następnej edycji konkursu. Wszystko to sprawia, że czasu jest znacznie mniej niż wynika z oficjalnego kalendarium.

Czytaj więcej...

002 AAC 7625W Pruszkowie- ekologiczny akcent

W ramach współpracy z miastem Pruszków, w którym od 5 lat prowadzimy stałe projekty edukacyjne i zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także zużytych baterii i akumulatorów, w dniu 4 czerwca 2016 roku AURAEKO realizowało kolejny element publicznej kampanii edukacyjnej:

„KSZTAŁTOWANIE PROEKOLOGICZNYCH POSTAW UZYTKOWNIKÓW SPRZETU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO ORAZ BATERII I AKUMULATORÓW 2016."

Czytaj więcej...

001AAC 7556ŚRODOWISKO I CZŁOWIEKA OCHRONISZ - SELEKTYWNIE ZBERAJĄC ELEKTROODPADY ORAZ ZUZYTE BATERIE I AKUMULATORY, SASKA KĘPA 2016

14 maja 2016 roku, w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na Saskiej Kępie w Warszawie, odbył się finał  kolejnej edycji projektu edukacyjnego AURAEKO: „SELEKTYWNA ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW, ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW – CHRONI ŚRODOWISKO I CZŁOWIEKA”. Prace organizacyjne wykonane zostały wcześniej, ale akcję stoiska edukacyjnego oraz sama zbiórkę elektroodpadów oraz zużytych baterii i akumulatorów przewidzieliśmy w dniu 14 maja (sobota) 2016 r.

Czytaj więcej...

001 AAC 7443SŁONECZNY ZERZEŃ 2016 i DUŻO SPRZĘTU.

Udał nam się projekt: „Elektroodpady, zużyte baterie i akumulatory są zagrożeniem dla środowiska i człowieka, Warszawa- Wawer 2016”, którego główna cześć odbyła się 16 kwietnia b. r. w Warszawa Zerzeń.  Pod względem zakresu merytorycznego, projekt składał się z dwóch komponentów z których jeden dotyczy problematyki zagrożeń ze strony zużytego sprzętu elektrycznego (ZSEE) , a drugi zagrożeń ze strony zużytych baterii i akumulatorów.

Czytaj więcej...

 001 AAC 7338Zmiany  w podstawowych aktach prawnych, Mory 2016.

„Panta rhei”,  czyli wszystko płynie jak stwierdził Heraklit z Efezu (ur. ok. 540 p.n.e., zm. ok. 480 p.n.e.) i miał rację, bo przepisy się zmieniają, nie wspominając o interpretacjach, a tym bardziej o praktyce. Można się wprawdzie tym nie przejmować, ale tylko wtedy, kiedy owe zmieniające się przepisy nas nie dotyczą. Gorzej, jeśli dotyczą biznesu jaki prowadzimy, a który jest sposobem zarabiania na życie. W takiej sytuacji znalazły się nie tylko firmy – klienci AURAEKO ale wszystkie firmy wprowadzające na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny (SEE), baterie i akumulatory oraz produkty w opakowaniach.  Z zapisami trzech ustaw wymienionych poniżej, 8 kwietnia 2016 r. zmagali się przedstawiciele firm – klienci AURAEKO Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA i AURAEKO BATERPAK Organizacji Odzysku Opakowań SA.

Czytaj więcej...

picDOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2016” – Ostateczny termin zgłoszeń do 22 stycznia 2016 r. !

Szanowni Państwo,

Na prośbę zainteresowanych szkół, które nie zdążyły dokonać pełnego zgłoszenia do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego:

 „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2016”, 

uprzejmie informujemy, że przedłużamy termin zgłoszeń dla zainteresowanych szkół do dnia 22 stycznia 2016 r.
 

Czytaj więcej...

My energii duzo mamy 2015WP 20150923 015„My Energii Dużo Mamy, Zagrożenia Pokonamy…” Edycja 2015

To kolejny projekt przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno-szkolnym obejmujący kształceniem 312 dzieci. Pod względem tematycznym, projekt zawierał  pojęcia takie jak : zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, środowisko, selektywna zbiórka itd. Pojęcia te najpierw były omawiane z dziećmi w grupach przedszkolnych, a potem stawały się tematem, rysunków, rebusów, plansz i wielu innych form twórczej aktywności dzieci. Tym razem, na podstawie obserwacji uczestniczącej, ale także dorobku projektu, pragniemy zwrócić uwagę na wpływ projektu na uczestników, których nie zawężamy jedynie do dzieci biorących udział w projekcie lecz poszerzamy tę grupę o środowisko domowe (rodzice, babcia, dziadek, rodzeństwo) oraz środowisko przedszkolne (nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy administracji i obsługi). Te trzy podgrupy: dzieci, dorośli ze środowiska przedszkolnego, dorośli, dzieci i młodzież ze środowiska domowego, uczestniczą wprawdzie w projekcie w nieco odmienny sposób, ale bez nich projekt nie mógł by się odbyć.

Czytaj więcej...

04. ZSEE 20156-2„Zabawą i pracą, pokonamy zagrożenia…” Projekt  edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno-szkolnym, edycja 2015.

Projekt edukacyjny pod tytułem „Zabawą i pracą pokonamy zagrożenia…” jest  projektem z cyklu: „Kształtowanie proekologicznych postaw dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie zagrożeń dla środowiska ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów”. Edycja 2015.

Czytaj więcej...

024 Saska Kepa 2015AAC 6644Sukces wspólnego projektu na Saskiej Kępie mimo deszczu!

17 października w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Warszawie odbył się finał  kolejnej edycji projektu edukacyjnego AURAEKO: „Bóg stworzył czysty świat. Teraz też powinien być czysty”. Prace przygotowawcze towarzyszące projektowi odbyły się wcześniej, ale akcję edukacyjną oraz zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także zużytych baterii i akumulatorów zaplanowaliśmy na 17 października. Deszcz padał od rana, co mogło zniechęcić część uczestników. Ostatecznie, frekwencja była niższa niż oczekiwaliśmy, ale zebraliśmy łącznie ponad 1 700 kg zużytego sprzętu i zużytych baterii, co wskazuje, że zainteresowanych było sporo.

Czytaj więcej...

001Zbikow pazdziernik6543Parafia NP. NMP w Pruszkowie - Żbikowie gości AURAEKO

W dniu 10 października 2015 roku odbył się finał kolejnej edycji projektu edukacyjnego organizowanego z parafiami kościoła rzymsko-katolickiego pod nazwą „Bóg Stworzył Czysty Świat. Teraz też powinien być czysty”. Jest to cykl projektów ekologicznych aktywizujących wiernych w parafiach, ale także mieszkańców określonych dzielnic w miastach, na rzecz podniesienia świadomości, o zagrożeniach ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów.

Czytaj więcej...

015 PIKNIKOLLEK 20156478VI PIKNIKOŁŁEK z AURAEKO w XXI L.O.

Spotkania AURAEKO z młodzieżą w czasie ich szkolnego święta, pod nazwą PIKNIKOŁŁEK, to już tradycja. Niezależnie od pogody, w co trudno uwierzyć, PIKNIKOŁŁEK – doroczna, ekologiczna impreza społeczności kołłątajowskiej jest zawsze udana. Wsparcia młodzieży udzieliły tradycyjnie: dyrekcja liceum wraz z ciałem pedagogicznym, Dzielnica Warszawa Ochota, AURAEKO oraz inne podmioty.

Czytaj więcej...

opakowania 2015 009Odpady opakowaniowe. Problem duży, czy mały? Projekt AURAEKO BATERPAK Organizacji Odzysku Opakowań dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno-szkolnym. Edycja 2015

Jest to kolejny projekt skierowany do młodego odbiorcy, czyli odbiorcy wrażliwego, ciekawego świata, szybko uczącego się, ale też odbiorcy wymagającego i dość szybko nudzącego się, jeśli nie zostanie podtrzymane pierwotne zainteresowanie. Głównymi beneficjentami projektu, jak zwykle w takich przypadkach są dzieci i środowisko, lecz nie sposób pominąć roli najbliższego otoczenia rodzinnego i lokalnego. Zawsze bowiem jest tak, że o powodzeniu projektu decyduje zaangażowanie kadry pedagogicznej przedszkola, rodziców, najbliższej rodziny.

Czytaj więcej...

DRNE 2015 CNK 6074„DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE” VII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego 2015.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w dniu 19 czerwca 2015 gościło finalistów tegorocznej edycji konkursu. Święto Młodości i Radość, jak nazywany jest finał konkursu, zgromadziło dzieci ze starszych klas szkól podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Patronat nad konkursem sprawuje Główny Inspektor Ochrony Środowiska, a organizatorem od 7 lat jest AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań. Stałym, bo już z 7 letnim stażem jest partner biznesowy konkursu LG ELECTRONICS MŁAWA.

Czytaj więcej...

001 Lato w czystym Pruszkow 2015-5792Czyste i zdrowe środowisko na lato 2015

Kolejny projekt AURAEKO  z  Urzędem Miejskim w Pruszkowie był realizowany w dniu  7 czerwca w Pruszkowie, na terenie parku „Żwirowisko”. Podstawowe założenia projektu dotyczyły propagowania proekologicznych postaw mieszkańców Pruszkowa  wobec zagrożeń dla środowiska i zdrowia człowieka ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), zużytych baterii i akumulatorów, a także odpadów opakowaniowych. Projekt zatem oddziaływał  na mieszkańców Pruszkowa w ten sposób, by istotnie zmniejszyć ilość zużytego sprzętu, zużytych baterii i odpadów opakowaniowych w odpadach komunalnych.

Czytaj więcej...

007. Jozef Pruszkow 2015-5743 AURAEKO w parafii Św. Józefa w Pruszkowie

Parafia Kościoła Rzymsko – Katolickiego pod wezwaniem Św. Józefa w Pruszkowie, wspólnie z AURAEKO prowadziła działania edukacyjne z cyklu: „BÓG STWORZYŁ CZYSTY ŚWIAT. TERAZ TEŻ POWINIEN BYĆ CZYSTY 2015”. To już druga w tym roku lokalizacja działań tego projektu. Pierwsza lokalizacja miała miejsce w Podkowie Leśnej i przy okazji relacji z tego działania edukacyjnego, przedstawiliśmy cele projektu.

Czytaj więcej...

Podkowa maj 2015-5706 003Podkowa Leśna 2015 - Ekologię wspiera parafia katolicka

W dniu 9 maja 2015 roku, AURAEKO wspólnie z Parafią Kościoła Rzymsko – Katolickiego Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, prowadziło działania edukacyjne z cyklu: „BÓG STWORZYŁ CZYSTY ŚWIAT. TERAZ TEŻ POWINIEN BYĆ CZYSTY”. Działanie to skierowane było na osiągniecie trzech celów:

Czytaj więcej...


Zerze kwiecie 2015-005Kolejne spotkanie z parafianami w Warszawie Zerzeniu (Warszawa-Wawer)

11 kwietnia 2015 r., w Parafii Wniebowzięcia NMP w Zerzeniu  nastąpiła inauguracja tegorocznej edycji cyklu projektów edukacji ekologicznej „Bóg stworzył czysty świat, teraz też powinien być czysty”. Projekt promuje proekologiczne postawy użytkowników sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także właściwe postepowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Część edukacyjną realizuje stoisko  AURAEKO, rozpowszechniając ulotki o postepowaniu ze zużytym sprzętem.

Czytaj więcej...

Final Dzieci Chronia2014-5250„Dzieci Chronią Środowisko – Środowisko Przyjazne dzieciom, Pruszków 2014” Finał projektu edukacji ekologicznej.

Finał był podsumowaniem projektu pilotażowego i projektu właściwego (Follow up) pod tą samą nazwą – Dzieci Chronią Środowisko. Oba projekty zostały zrealizowane w 2014 roku w Pruszkowie, przez AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań SA oraz AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, we współpracy z 14 przedszkolami miejskimi oraz wydziałami, ochrony środowiska i edukacji Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. Projektom patronował Prezydent Miasta Pruszków. Informowaliśmy już dwukrotnie o założeniach projektu i jego celach. Teraz czas na podsumowanie wyników rocznych zmagań o osiągniecie założonych celów.

Czytaj więcej...

01 PIKNIKO2014-5160Piknikołłek 2014 - twórczy i kreatywni w XXI LO im. H. Kołłątaja w Warszawie

Ta, doroczna impreza miała miejsce 22 listopada 2014 r. Wprawdzie odbyła się, z uwagi na zimną pogodę, w sali gimnastycznej XXI LO, a nie na boisku szkolonym, jednak tradycji stało się zadość. Tegoroczny Mały Pinikołłek 2014, podobnie jak w latach ubiegłych, łączył w sobie elementy święta środowiska kołłątajowskiego i edukacji proekologicznej. Działania edukacji ekologicznej, wzbogacone zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów, przeplatały się z quizami wiedzy i zabawami tematycznymi.

Czytaj więcej...

001Castorama-5060Mieszkańcy Parafii Rzymsko-Katolickiej Warszawa – Zerzeń, dbają o zmniejszenie zagrożenia dla środowiska!

W dniu 11 października 2014 r., przed kościołem Wniebowziecia N.M.P. w Warszawie Zerzniu (Wawer) po raz kolejny prowadzona było działanie edukacyjne w zakresie zmniejszania zagrożeń dla środowiska ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów.

Czytaj więcej...

nienazwany-4607W projekcie ekologicznym w Pruszkowie bierze udział blisko 1700 przedszkolaków


Uprzejmie informujemy, że w ramach edukacji ekologicznej, w pruszkowskich przedszkolach, od dnia 1 października do dnia 1 grudnia 2014 r., będzie realizowany projekt edukacyjny:

„Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom” – Follow up 2014

Czytaj więcej...

010KOMOROW 27 09 2014-4987EKOLOGIA W KOMOROWIE 2014

W dniu 27 września b.r., wspólnie z Parafią Kościoła Rzymsko-Katolickiego pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie, AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA oraz AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań SA, w dniu 27 września (sobota) 2014 r., w godzinach od 9.00. do 15.00., realizowały na terenie parafii projekt edukacji ekologicznej:

Czytaj więcej...

1. odpady opakowaniwe-4447Kształtowanie proekologicznych postaw dzieci – odpady opakowaniowe

Kształtowanie proekologicznych postaw dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno- szkolnym w zakresie zagrożeń dla środowiska ze strony odpadów opakowaniowych. Edycja 2014.

W Polsce problem nadmiernej ilości odpadów opakowaniowych widoczny jest z roku na roku coraz bardziej. Przeciętnie w ciągu roku każdy Polak pozbywa się 34 kg zużytych opakowań. Po zakupionych produktach pozostawiamy co roku 496 tys. ton opakowań papierowych i kartonowych, 430 tys. ton szkła, 264 tys. ton tworzyw sztucznych i 136 tys. ton metali (źródło: Centralny Ośrodek Badawczo Rozwojowy Opakowań, http://www.cobro.org.pl). Jak pokazują badania przeprowadzone przez OBOP, aż 3/4 Polaków nie segreguje odpadów [źródło: http://www.mos.gov.pl].

Czytaj więcej...

001-4711„DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2014”. VI Finał zakończony! Nagrody rozdane!

Im bliżej ogłoszenia wyników konkursu, tym silniejsze napięcie wśród uczestników finału. Właśnie to, dało się zauważyć wśród uczestników, podczas VI finału konkursu. Blisko 200 osób zgromadzonych w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, oczekiwało na podanie wyników.

Czytaj więcej...

nienazwany-4614DZIECI CHRONIĄ ŚRODOWISKO, ŚRODOWISKO PRZYJAZNE DZIECIOM 2014

Przedszkole Miejskie nr 13 w Pruszkowie oraz AURAEKO BATERPAK Organizację Odzysku Opakowań SA w dniach od 14 kwietnia do 7 czerwca 2014 roku realizowało projekt: „DZIECI CHRONIĄ ŚRODOWISKO, ŚRODOWISKO PRZYJAZNE DZIECIOM”.

Czytaj więcej...

Zbiórka zużytych opakowań, baterii i akumulatorów oraz działania edukacyjne- Podkowa Leśna 2014

Zdj wprowDzień 31 maja 2014 roku w Podkowie Leśnej, był finałem działań projektu edukacyjnego: „Bóg stworzył czysty świat, teraz też powinien być czysty”, który był wspólnie realizowany przez AURAEKO oraz Parafię Kościoła - Rzymsko-Katolickiego Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Zaproszenie do udziału w projekcie, złożone przez proboszcza parafii księdza Wojciecha Osiała,

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA ZBIÓRKĘ ELEKTROODPADÓW W PODKOWIE LEŚNEJ

AAC 4271Uprzejmie informujemy, że w ramach edukacji ekologicznej Parafia Kościoła Rzymsko-Katolickiego pod wezwaniem św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej oraz AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, w dniu 31 maja (sobota) 2014 r., w godzinach od 10.00. do 15.00., na terenie parafii, będą realizowały projekt edukacyjny:

„BÓG STWORZYŁ CZYSTY ŚWIAT, NASZ ŚWIAT POWINIEN TAKŻE BYĆ CZYSTY”

Czytaj więcej...

Relacja z działania „Ekologiczny Zerzeń”

nienazwany-4293W dniu 5 kwietnia 2014 r. na placu przed kościołem Wniebowzięcia N.M.P. w Warszawie Zerzniu (Wawer) odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), a także zużytych baterii i akumulatorów.

Czytaj więcej...

Zawiadomienie o zmianie nazwy

Szanowni Państwo,

niniejszym zawiadamiamy, że od dnia 01.01. 2014 roku,

  AURAEKO OPAKOWANIA Organizacja Odzysku SA,

zmieniła nazwę na:

   AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań SA.

Czytaj więcej...

„IV PIKNIKOŁŁEK 2013” – relacja z akcji edukacyjnej i zbiórki

015 października 2013 roku miał miejsce „IV PIKNIKOŁŁEK 2013”, który został zorganizowany wspólnie przez społeczność XXI L.O im. Hugona Kołłątaja w Warszawie oraz przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA i AURAEKOOPAKOWANIA Organizację Odzysku SA. Zbiórce oraz prowadzonym atrakcjom towarzyszyła doskonała pogoda, a o dobrą zabawę zadbał 20-osobowy zespół młodzieżowy „Moderato” pochodzący z Warki.

Czytaj więcej...

1Działania edukacyjne oraz zbiórka zorganizowana w Parafii Rzymsko-Katolickiej Warszawa - Zerzeń (Wawer)


21 września 2013 roku prowadziliśmy wspólnie z kościołem Wniebowzięcia N.M.P. w Warszawie Zerzniu (Wawer) zbiórkę – można było oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektryczny, a także akumulatory oraz baterie. Zbiórka trwała od godziny 10.00 do 16.00.

Czytaj więcej...

Piknikollek 2012-95Zapraszamy wszystkich na "IV PIKNIKOŁŁEK" w Warszawie!

Społeczność uczniowska i dyrekcja XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, Urząd Dzielnicy Ochota oraz firma AURAEKO zapraszają serdecznie w dniu 5 października 2013 roku (sobota) na boisko XXI LO przy ul. Grójeckiej 93 na „IV PIKNIKOŁŁEK”.

Czytaj więcej...

WawerZbiórka elektroodpadów w Wawrze – zapraszamy!


Zapraszamy serdecznie 21 września 2013 roku na projekt edukacyjny realizowany na plac przed kościołem Wniebowzięcia N.M.P. w Warszawie Zerzniu (Wawer) przy ulicy ul. Trakt Lubelski 157 w godzinach od 10.00 do 16.00.

Czytaj więcej...

15-3662„PIKNIK NAUKOWY” w Brwinowie


15 czerwca 2013 roku miał miejsce w Brwinowie „Piknik naukowy” połączony z kampanią edukacyjną i zbiórką ZSEE i zużytych akumulatorów i baterii.

Czytaj więcej...

3602DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2013 – zwyciężył zespół z Augustowa!. Gratulujemy!
W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2013” zwyciężył zespół z Augustowa!

14 czerwca 2013 roku w warszawskim Centrum Nauki Kopernik miał miejsce V Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY”. Konkurs pod patronatem GIOŚ – Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i organizowany we współpracy AURAEKO wyróżnił tegorocznych zwycięzców.

Czytaj więcej...

DSCF7009100-lecie Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie – także ekologicznie i edukacyjnie

W dniach 8 i 9 czerwca 2013 roku miał miejsce projekt edukacyjno-ekologiczny, który został zorganizowany z okazji 100-lecia Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Festyn oraz projekt AURAEKO „Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie i akumulatory zagrożeniem dla Ciebie i środowiska” pozwoliły uczestnikom nie tylko na dobrą zabawę, ale również na podniesienie własnej świadomości ekologicznej. Głównym celem realizowanego projektu było informowanie o konsekwencjach wynikających ze składowania w domach zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych, a także baterii i akumulatorów oraz możliwości ich utylizacji.

Czytaj więcej...

12Piknik Rodzinny „EKO-LOGIKA” 2013 – Podkowa Leśna
 
Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej wraz z AURAEKO przygotowało w 2013 roku z okazji Dnia Dziecka Piknik Rodzinny „EKO-LOGIA”. Podczas niego można było nie tylko świetnie się bawić – przygotowano mnóstwo wspaniałych gier dla dzieci, ale również dodatkowo wydarzenie opierało się na kampanii edukacyjnej poświęconej ekologii oraz wykorzystaniu zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, akumulatorów i baterii i ich wpływie na środowisko naturalne. Podczas pikniku prowadzona była również zbiórka elektroodpadów.

Czytaj więcej...

 80
Zbiórka w Parafii św. Józefa w Pruszkowie

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz akumulatorów, która miała miejsce wiosną przy Parafii św. Józefa w Pruszkowie, zaowocowała wieloma różnorodnymi sprzętami. Suszarki, telewizory, tostery, baterie, także pośród nich pojawiło się niegdyś budzące zazdrosne spojrzenia radio Elizabeth II z głośnikami, które było synonimem luksusu w latach siedemdziesiątych – wszystkie te urządzenia oraz produkty zostały przekazane przez AURAEKO do zakładu przetwórczego MAYA VICTORY Sp z o.o.

Czytaj więcej...

79Praktyczne stosowanie ustawy o bateriach i akumulatorach online. 

Szanowni Państwo,
Zgodnie z obietnicą rozpoczynamy zapisy na kurs online pt.: „Praktyczne stosowanie ustawy o bateriach i akumulatorach"Jest to bardzo krótki ( do 10 godzin) jedno modułowy kurs, podnoszący umiejętność Uczestników w praktycznym stosowaniu Ustawy z dn. 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach. 

Czytaj więcej...

39Kolorowo, radośnie i tanecznie na IV finale ogólnopolskiego konkursu:

Tegoroczny, czwarty już z kolei finał konkursu, odbył się dnia 15 czerwca 2012 r. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce wymarzone dla takiej imprezy jak nasza. Nauka, technika i ekologia pod jednym dachem. Tegoroczna lokalizacja IV finału, miała dać możliwość jego uczestnikom, bezpłatnego zwiedzania CNK po zakończeniu uroczystości finałowych. Udało się. Blisko 180 uczestników finału otrzymało od AURAEKO – organizatora konkursu, bezpłatne bilety do zwiedzania Centrum Nauki Kopernik.

Nad IV edycją konkursu patronat przyjął Główny Inspektor Ochrony Środowiska, co należy odnotować z wielka satysfakcją. Do tegorocznego IV Ogólnopolskiego Konkursu przystąpiło 28 zespołów, złożonych z pięciu członków i jednego, opiekuna. Prace nadesłało 26 zespołów. Zespoły, które nie wywiązały się ze wszystkich wymagań regulaminowych, nie były klasyfikowane przez Komisję Konkursową.

Czytaj więcej...

pic1Założenia programowe kampanii edukacyjnych grupy auraeko w 2012 r.

Do najważniejszych projektów w roku 2012 będą należały projekty wymienione poniżej.

Projekty o zasięgu ogólnopolskim:
IV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.: „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2012”, pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Partnerami biznesowymi konkursu są: LG ELECTRONICS Mława i NESTLE POLSKA.

Czytaj więcej...

picZapraszamy do IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.: „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2012” pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

To już IV edycja tego konkursu. Zebrane doświadczenia z trzech poprzednich edycji pozwoliły dostosować bardziej zasady konkursu do potrzeb uczestników, a jednocześnie poszerzyć grupę docelową o starsze klasy (V i VI) szkoły podstawowej. Jak zwykle w naszym konkursie ciekawe zadania dla uczestników oraz atrakcyjne nagrody zespołowe i indywidualne dla zakwalifikowanych do finału, szkół i uczestników.

Czytaj więcej...

13Na odsiecz środowisku naturalnemu

Grupą docelową projektu jest środowisko rówieśnicze licealistów XXI L.O. im. Hugona Kołłątaja z innych warszawskich szkól średnich. W założeniach projekt jest inicjatywą muzyczną i proekologiczną, podjętą przez młodzież i nakierowaną na środowisko rówieśnicze jako grupę docelową. 
 

Czytaj więcej...

5Z roku na rok coraz więcej produkujemy i sprzedajemy. 

Każdy wprowadzony do obrotu produkt jest opakowywany w papier, plastik, szkło lub w inny materiał.