Misją AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
jest stałe dążenie do zmniejszenia negatywnego wpływu, jaki mają zużyte opakowania oraz zużyte baterie i akumulatory na człowieka
i środowisko.

     
  logo auraeko  maya logo 
014.Wawer wrzesień 2018AAC 0759 0759Projekt ekologiczny w Warszawie-Zerzniu - część druga

Druga część projektu ekologicznego „Elektroodpady niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi”, która odbyła się w Warszawie – Zerzniu na terenie Parafii Wniebowzięcia NMP odbyła się  29 września 2018 roku. Dzięki wstawiennictwu ks. Krzysztofa mieliśmy zapewnioną słoneczną pogodę. Reszty dopełnili mieszkańcy Warszawy - Zerznia. Bez tłoku i pośpiechu, bez hałasu i nerwowości podjeżdżały samochody, rowery, wózki, wypełnione zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a także zużytymi bateriami. Stoisko edukacyjne AURAEKO odwiedzały całe rodziny z dziećmi, a czasami nawet z psem, który bacznie pilnował, czy wszystko jest w porządku.

Zebraliśmy ponad 3 000 kg zużytego sprzętu od godz. 9.00 do 15.00. Urobek doskonały! Tylko to natrętnie powracające pytanie we wszystkich projektach i działaniach: jaka ilość zużytego sprzętu pozostaje ciągle jeszcze w posiadaniu użytkowników? Czy należy ją szacować setkach tysięcy ton, czy w setkach milionów ton, a może jeszcze więcej?