Misją AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
jest stałe dążenie do zmniejszenia negatywnego wpływu, jaki mają zużyte opakowania oraz zużyte baterie i akumulatory na człowieka
i środowisko.

     
  logo auraeko  maya logo 
pic 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO: „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2013” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i starszych klas (V i VI) szkół podstawowych. Organizatorem konkursu są: AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A. oraz AURAEKO OPAKOWANIA Organizacja Odzysku S.A. 
Patronami konkursu są: LG ELECTRONICS Mława i NESTLE Sp. z o.o.
Cele konkursu:

1. Podniesienie wiedzy uczestników o tym, czym jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą rosnący poziom nasycenia sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami i akumulatorami w gospodarstwach domowych.

2. Wzrost świadomości i umiejętności zmniejszania negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko.

3. Propagowanie postawy proekologicznej poprzez działanie i przeżywanie działań Proekologicznych, w grupie rówieśniczej.

4. Wskazanie zależności pomiędzy pożytecznym społecznie działaniem w rówieśniczej grupie lokalnej, a uzyskanymi wymiernymi efektami, również na szczeblu ogólnopolskim.

Podstawowym założeniem konkursu jest to, że każda szkoła będzie reprezentowana przez ekozespół, złożony z pięciu uczniów pracujących pod kierownictwem jednego nauczyciela.

Zadaniem zespołu będzie:

1. Przeprowadzenie kampanii edukacji ekologicznej na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym.

2. Zorganizowanie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów.

AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A., dostarczy szkołom uczestniczącym w konkursie, materiały edukacyjne związane z konkursem oraz odbierze zebrany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także zużyte baterie i akumulatory.

Finał konkursu, z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniu 14 czerwca 2013 r. Szkoły otrzymają atrakcyjne nagrody zespołowe, a uczestnicy finału atrakcyjne nagrody indywidualne.

Zapraszamy na nasza stronę www.auraeko.pl. , gdzie znajdą Państwo relację i zdjęcia z ubiegłorocznego finału konkursu. Sądzimy, że radość uczestników widoczna na zdjęciach, zachęci Państwa do udziału w konkursie.

W załączenikach u dołu strony zamieszczamy szczegółowy regulamin warunków uczestnictwa w konkursie i formularz zgłoszenia do konkursu. Uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa i terminami poszczególnych etapów konkursu.

Zwracamy Państwa uwagę na to, że do konkursu zakwalifikowanych zostanie tylko 30 szkół z tych, które się zgłoszą do dnia 16 stycznia 2013 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie do udziału w konkursie prosimy przesłać na załączonym formularzu zgłoszenia: faxem na nr (022) 313 01 59 i pocztądo dnia 16 stycznia 2013 r. pod adres: AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A, ul. Rzymowskiego 30, 02-697 Warszawa.

Koordynatorem akcji ze strony AURAEKO jest Pani Sylwia Pawlak, tel.:(22) 313 01 84 lub (22) 313 01 58, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostajemy z nadzieją, że zaproszone szkoły licznie wezmą udział w konkursie.

Z poważaniem,
Gabriela Leszczyńska


Pliki załączone do artykułu:

> Zaproszenie do konkursu
> Regulamin konkursu
> Formularz zgłoszeniowy
Punktacja
 
< powrót